Ile kosztuje kostka brukowa w 2024 roku?

Kostka brukowa doceniana jest za funkcjonalność i zarazem styl. Ile kosztuje ułożenie kostki brukowej? Jak wygląda cennik kostki i od czego zależy cena? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Układanie kostki brukowej przez firmę brukarską

Ile kosztuje kostka brukowa w 2024 roku?

Kostka przemysłowa szara– 40-50 zł/m2, kostka jednokolorowa – 50 -70 zł/m2, kostka melanż kolorów – 70-90 zł/m2, kostka z nawierzchnią płukaną –  90 zł/m2.

Od czego zależy cena kostki brukowej?

Cena kostki brukowej zależy przede wszystkim od:

  • Rodzaju materiału, z którego jest wykonana – np. beton, granit, kamień naturalny.
  • Wielkości kostki – grubsza kostka brukowa będzie droższa.
  • Kształt kostki – cena może różnić w zależności od typu kostki brukowej. Zwykła kostka może być tańsza od ażurowej kostki brukowej.
  • Koloru kostki brukowej – szeroka gama kolorystyczna kostki brukowej mocno wpływa na cenę. Szara kostka będzie o wiele tańsza niż kolorowa.
  • Wzoru kostki brukowej – również wzór w dużym stopniu może oddziaływać na cenę kostki. Im bardziej wymyślny tym cena kostki będzie większa.
  • Miejsca zakupu – ceny mogą się różnić w zależności od sklepu czy producenta.
  • Wielkości zamówienia – większe zamówienia mogą być tańsze.

Cena kostki brukowej jest uzależniona od wielu czynników i może różnić się w zależności od typu kostki oraz ilości zamówionej. Ostatecznie należy również pamiętać o cenie układania kostki brukowej.

Rodzaj kostki brukowej a cena

Dwa najpopularniejsze rodzaje kostek to ta betonowa oraz granitowa. 

Ze względu na sposób wytwarzania kostki brukowej wyróżniamy jeszcze kostkę szlachetną i przemysłową. Zarówno surowiec, z jakiego została stworzona, jak i sposób produkcji może mieć diametralny wpływ na końcową cenę. 

Kostka brukowa betonowa – cena 

Betonowa kostka brukowa to materiał najtańszy ze wszystkich rodzajów kostki brukowej. Wpływa na to zarówno stosunkowo tani surowiec jak łatwość produkcji. Koszt zakupu kostki z betonu bez robocizny zaczyna się już od 20 zł za m2 w przypadku kostki przemysłowej.

Kostka granitowa – cena

Zakup kostki brukowej z granitu może być dużo droższy w porównaniu do innych materiałów. Szlachetna kostka brukowa wykonana z tego kamienia jest droższa ze względu na wyższą cenę samego surowca. W przypadku kostki granitowej jej cena może być niemal dwa razy większa. Koszt zakupu kostki granitowej to ok. 40 zł za m2.

Ile kosztuje ułożenie kostki brukowej – cena materiału + robocizna

Decydując się na kostkę brukową, należy również wziąć pod uwagę koszt ułożenia kostki. Do finalnej ceny układania kostki brukowej wlicza się zarówno cena robocizny, jak i koszt zakupu materiału. Cena ułożenia kostki będzie zależała od powierzchni ułożenia kostki brukowej, materiału i warunków terenowych (czasem przed ułożeniem kostki trzeba wykonać odpowiednie prace ziemne).

Kostka brukowa ceny – podsumowanie

Kostka brukowa to świetny wybór, jeśli chcesz stworzyć podjazd dla samochodu, chodniki lub opaskę wokół domu. Bogaty asortyment kostki brukowej dostępny w wielu hurtowniach budowlanych pozwoli dobrać odpowiednią kostkę w odpowiedniej cenie. Warto jednak pamiętać, że cena kostki granitowej, kostki budowlanej czy przemysłowej może się znacznie różnić. Ostateczna cena kostki zależy zawsze od czynników, które wymieniliśmy na początku artykułu. Kieruj się nimi, wybierając kostkę do swojego ogrodu, a na pewno uda Ci się znaleźć tą z dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Jeśli interesuje Cię ułożenie kostki brukowej i wszelkie roboty ziemne zapraszamy do kontaktu!

Chcesz zlecić układanie kostki brukowej? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń teraz

+48 502 164 725

…lub napisz:

biuro@szczucki.pl

Napisz do nas

Wiadomość zosała wysłana.