Roboty ziemne

Zleć nam kompleksowe roboty ziemne i prace z zakresu zagospodarowania terenu. Nasza ekipa podejmie się fachowej realizacji Twojego zamówienia za pomocą specjalistycznego sprzętu!

Zamów bezpłatną wycenę

Wiadomość zosała wysłana.

Roboty ziemne - oferujemy:

Koparka Szczucki Volvo podczas pracy

Wykopy, nasypy i inne prace ziemne

Prace ziemne są integralną częścią każdej budowy. Ich głównym zadaniem jest przygotowanie podłoża zgodnie z dokumentacją projektową. Opierają się na wydobywaniu gruntu, przewożeniu go w konkretne miejsce, a także przekształcaniu w pożądaną formę. Roboty ziemne wykonuje się na potrzeby realizacji budowli i instalacji podziemnych, fundamentów obiektów nadziemnych, podbudowy pod infrastrukturę liniową czy też kształtowania terenu.

 • Wykopy – wykonuje je się poniżej powierzchni terenu – to przestrzeń, która posiada określony kształt, wymiar i powstaje w wyniku usunięcia gruntu ze wskazanego miejsca.
 • Nasypy – są to usypane z ziemi wały służące podniesieniu placu, a więc znajdują się powyżej powierzchni pierwotnej terenu.
 • Usunięcie humusuto niezwykle ważny etap prac ziemnych. Usuniętą ziemię można z powodzeniem wykorzystać później przy urządzaniu ogrodu.
 • Skarpowanie poboczy – zadbamy o odpowiednie ukształtowanie poboczy, które są bardzo istotnym elementem drogi.

Koparka podczas prac melioracyjnych

Melioracja

Melioracja głównie polega na uwydatnianiu zdolności produkcyjnych gleb. Do tego typu zabiegów zalicza się między innymi regulacje rzek, budowę kanałów, wałów ochronnych, zbiorników wodnych, odwadnianie terenu, a także nawadnianie gleb suchych. Nasza firma głównie zajmuje się odwanianiem terenu, czyli usuwaniem nadmiaru wody z profilu gleby. Proces ten wykorzystywany jest nie tylko w rolnictwie, lecz także w budownictwie.

 • Umacnianie skarpumacniamy skarpy za pomocą mat biodegradowalnych oraz geokrat. Takie wzmocnienie zapewnia należytą stabilność gruntu.
 • Wykopy pod ruryaby zapewnić najwyższą jakość wykonania, wykop musi mieć odpowiednią szerokość i głębokość, zgodnie z opracowanym projektem.
 • Wykonanie rowów melioracyjnych i ich czyszczenierealizujemy podłużne zagłębienia w ziemi, które służą do zbierania nadmiernej ilości wody z okolicy i odprowadzania jej do najbliższej rzeki lub zbiornika.

Drzewo oraz tereny zielone

Niwelacje i przygotowanie terenów zielonych

Specjalizujemy się w zakładaniu ogrodów oraz różnego rodzaju terenów zielonych dla klientów indywidualnych, firm czy instytucji. Podejmujemy się każdego wyzwania poczynając od przydomowego ogródka, kończąc na ogromnej działce w centrum miasta. W pierwszym etapie sporządzamy projekt terenów zielonych, następnie przechodząc do prac ziemnych wykonujemy:
– niwelację terenu (usługa, która ma na celu wyrównanie powierzchni terenu poprzez usunięcie nadmiaru gruntu lub uzupełnienie jego braków; służy również do właściwego ukształtowania działki, by móc przystąpić do dalszych prac),
– montaż systemu nawadniania,
– montaż siatek przeciw kretom i nornicom,
– sadzenie roślin (ozdobnych drzew, krzewów, bylin, itp.),
– zakładanie trawników,
– montaż ogrodzeń gabionowych,
– wykopy pod oczka wodne, baseny czy stawy.

 • Zagospodarowanie terenuwraz z projektem domu mieszkalnego stanowią projekt budowlany, który jest konieczny do otrzymania pozwolenia na budowę.
 • Plantowanie ziemipozwala usunąć wszelkie nierówności terenu, co zapewnia przystosowanie obszaru do dalszych czynności budowlanych.
 • Niwelacja terenuwłaściwie przeprowadzona, gwarantuje należytą stabilność obiektu, który znajdzie się na wyznaczonym obszarze.
 • Wykopy pod baseny, oczka wodne, stawywykonujemy starannie wykopy pod czujnym okiem fachowców, niezależnie od rodzaju zbiornika wodnego.

Żółty stabilizator gruntu GWR 15 Szczucki

Stabilizacja gruntu

Stabilizacja gruntu najczęściej jest wymagana przy budowie dróg, gdzie występują grunty o niskiej nośności. W takim przypadku należy wzmocnić teren przed podjęciem dalszych działań inwestycyjnych. Nasza firma stosuje metodę stabilizacji gruntu na miejscu (in situ), która jest bardzo popularna oraz atrakcyjna cenowo dla inwestora. Metoda ta cechuje się dużą wydajnością oraz krótkim czasem realizacji. Wykonujemy stabilizację chemiczną, zgodnie z wszelkimi normami. Ponadto wykorzystywane przez nasza firmę sposoby stabilizacji gruntu przyczyniają się do jeszcze większego ulepszenia podłoża gruntowego. 

 • Profilowanie oraz zagęszczenie terenu – etap, w którym następuje wyrównanie terenu oraz wstępne zagęszczenie.
 • Dozowanie spoiwa – po dostarczeniu na budowę przepompowywane jest do siewnika, który dysponuje elektronicznym systemem dozowania.
 • Stabilizacje gruntu spoiwem hydraulicznym – wymieszanie materiału z gruntem, a także prawidłowe zagęszczenie warstwy.
 • Profilowanie i zagęszczanie stabilizacji – końcowa faza, w której wyrównuje się warstwę równiarką oraz następuje ostateczne zagęszczenie.

Dlaczego warto nas wybrać?

Przedsiębiorca na tle maszyn budowlanych

28 lat doświadczenia

Działamy w branży już od prawie 30 lat. Tak bogate doświadczenie pozwala nam jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Nasze sprawdzone rozwiązania są kluczem do zadowolenia klienta z wykonywanych usług.

Wiele koparek ustawionych w rzędzie - park maszyn

Park maszyn

Używamy najnowocześniejszego sprzętu, który jest jednocześnie w pełni bezpieczny. Maszyny przechodzą regularne badania techniczne. Mamy do dyspozycji wszystkie potrzebne narzędzia, dlatego możesz powierzyć nam każde zadanie.

Księgowy stawia pieczątkę na dokumencie

Standardy i jakość

W trosce o najwyższą jakość oferowanych usług zatrudniamy ekipę doświadczonych fachowców. Nasi specjaliści posiadają rozległą wiedzę na temat wykonywania wszelkich robót ziemnych. Wszystko to, zgodnie z europejskimi standardami.

Dwaj mężczyźni podczas rozmowy w biurze

Profesjonalne doradztwo

Zawsze uwzględniamy potrzeby naszych klientów. Ich oczekiwania i zadowolenie stawiamy na pierwszym miejscu, jednocześnie będąc otwartym na wszystkie sugestie.

Schodki z monet symbolizujące koszta prac

Ile kosztują roboty ziemne?

Decydując się na różnego rodzaju usługi robót ziemnych trzeba mieć na uwadze, że ceny są uzależnione od specyfiki działań, a także regionu. Bardzo ważne są warunki gruntowe, które w znacznej mierze wpływają na stopień skomplikowania procesu inwestycyjnego. Natomiast rodzaj prac wskazuje jakich maszyn należy użyć, aby inwestycja przebiegła w sposób pomyślny. Reasumując na końcową cenę ma wpływ bardzo wiele czynników, w związku z tym wszystkie koszty ustalamy indywidualnie z inwestorem, po wstępnej rozmowie zapoznawczej.

Jak przebiega współpraca?

Odpowiednia komunikacja z osobą zainteresowaną jest niezwykle ważną kwestią. Zależy nam bowiem na owocnej współpracy. Nieodłącznym elementem właściwej komunikacji z klientem jest poznanie jego oczekiwań. 

Dwaj mężczyźni na placu budowy podający sobie ręce
Specjalny numer listy numerowanej - jeden

Bezpłatna wycena

Po otrzymaniu od Inwestora przedmiaru prac rozpoczynamy wycenę. Uwzględniamy w niej robociznę, ilość materiału oraz skalę prac.

Specjalny numer listy numerowanej - dwa

Harmonogram prac

Harmonogram prac pozwala zestawić kolejność oraz czas trwania poszczególnych robót. Jest bardzo ważny zarówno dla Inwestora, jak i dla Wykonawcy.

Specjalny numer listy numerowanej - trzy

Realizacja projektu

Gotowi do pracy przechodzimy do realizacji zadania. Nasza ekipa składa się z fachowców mogących pochwalić się ogromnym doświadczeniem, jednocześnie mając świadomość tego co robią. Stawiamy na dokładność i staranność robót.

Specjalny numer listy numerowanej - cztery

Finalizacja przedsięwzięcia

Następuje weryfikacja zrealizowanych prac. Należy sprawdzić, czy wykonana usługa jest zgodna z wcześniej rozpisanym projektem. Jeżeli nastąpiła akceptacja, przystępujemy do etapu finalizacji zlecenia. Na sam koniec możemy zaprezentować pomyślne wykonanie zadania inwestorowi.

Gdzie realizujemy roboty ziemne?

Postaw na doświadczony zespół, podejmiemy się każdego wyzwania. Gwarantujemy, że będziesz zadowolony z przeprowadzonych robót. Oferujemy swoje usługi na obszarze kilku województw, sprawdź, czy jesteśmy w Twojej okolicy!

 • Kujawsko-Pomorskie – Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Nakło nad Notecią, Włocławek, Brodnica, Świecie oraz Grudziądz.
 • Pomorskie – Gdańsk, Gdynia, Sopot, Chojnice, Tczew, Starogard Gdański, Malbork, Kościerzyna, Dzierzgoń oraz Słupsk.
 • Warmińsko-Mazurskie – Olsztyn, Mikołajki, Mrągowo, Elbląg, Ostróda, Iława, Bartoszyce, Szczytno, Ełk oraz Giżycko.
 •  Mazowieckie – Warszawa, Radom, Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Wyszków, Legionowo oraz Ciechanów.
 • CAŁA POLSKA

Rozpocznij współpracę z naszą firmą i ciesz się z dobrze wykonanej pracy!

Półprzezroczysta mapa polski obrazująca zakres terytorialny

Zaufali nam

Logo firmy Metrostav
Logo firmy Budimex
Logo firmy Pizzarotti
Logo firmy PORR
Logo firmy Agro-projects
Logo firmy Aldesa
Logo firmy PBDI
Logo firmy Hydro-vacum
Logo firmy Inpak
Logo firmy Skanska
Logo firmy Strabag
Logo firmy Alstal

Współpracujemy z najlepszymi markami

Logo firmy Waryński
Logo firmy Volvo
Logo firmy CAT
Logo firmy Doosan
Logo firmy MAN
Logo firmy Tatra
Logo firmy Mercedes
Logo firmy Terex
Logo firmy Kobelcio
Logo firmy JCB
Logo firmy Scania
Logo firmy Merlo
Logo firmy HAMM
Logo firmy Komatsu
Logo firmy Bomag
Logo firmy HBM Nobas

Masz pytania?

Zadzwoń teraz

+48 502 164 725

…lub napisz:

biuro@szczucki.pl

Napisz do nas

Wiadomość zosała wysłana.

Więcej o robotach ziemnych

Wykopy pod ławy fundamentowe

Wykopy pod ławy fundamentowe

Fundamenty domu znajdują się poniżej gruntu, a do ich wykonania niezbędny jest sprzęt budowlany. Wszakże tradycyjne ławy fundamentowe można wykonać w wąskich wykopach, jednak płyta fundamentowa wymaga już wykopu szerokoprzestrzennego pod całym budynkiem.

Roboty ziemne podczas budowy przydomowej oczyszczalni ścieków

Roboty ziemne podczas budowy przydomowej oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków wymaga prawidłowego wykonania robót ziemnych. Z reguły wykonuje się większy wykop oraz kilka wąskich pod rury doprowadzające i odprowadzające nieczystości.

Ogrodzenie działki budowlanej

Ogrodzenie działki budowlanej

Tymczasowe ogrodzenie działki budowlanej to przede wszystkim zabezpieczenie placu robót ziemnych. Teren budowy odgradza się przed wejściem na jego teren osób nieupoważnionych.