Ile kosztuje tona żwiru? Od czego zależy cena?

Żwir to jeden z podstawowych materiałów budowlanych wykorzystywany w wielu różnych sytuacjach. Tak naprawdę trudno sobie wyobrazić, jakiekolwiek prace budowlane lub ziemne bez jego wykorzystania. Z racji tak dużego zapotrzebowania każda osoba planująca budowę zastanawia się, jaka jest cena kruszywa budowlanego w tym żwiru oraz jaka jest cena piasku i innych materiałów sypkich. Jaka jest cena netto i brutto żwiru w punkcie sprzedaży kruszywa?

ile kosztuje tona żwiru

Ile kosztuje tona żwiru?

Według danych na 2023 roku tona żwiru kosztuje od 93,04 do 116,29 zł brutto. Daje nam to cenę od 71,65 do 89,55 zł/netto. Uśredniając wyniki z całej Polski, żwir wyceniany jest na 103,42 zł/brutto co daje 79,64 zł/netto.

Do czego wykorzystuje się żwir w budownictwie?

Żwir jest jednym z najważniejszych materiałów stosowanych w budownictwie. Może być wykorzystywany na wiele sposobów, zależnie od wielkości i kształtu ziaren oraz od wymagań dotyczących konkretnego projektu budowlanego. 

 Oto kilka zastosowań żwiru w budownictwie:

  1. Produkcja betonu i zapraw murarskich – żwir jest jednym z głównych składników betonu i zapraw, które są powszechnie stosowane w budownictwie. Jest to kluczowy element w zapewnieniu odpowiedniej wytrzymałości i stabilności konstrukcji.
  2. Stabilizacja gruntu – żwir jest stosowany do stabilizacji gruntu, który jest zbyt miękki lub zbyt luźny. Stabilizację wykonuje się pod fundamenty, drogi, kostkę brukową itp.
  3. Warstwy wyrównawcze – żwir jest stosowany jako materiał do wyrównywania powierzchni przed ułożeniem nawierzchni drogowej lub chodnika.

Oprócz wymienionych powyżej zastosowań żwir może być również wykorzystywany jako element dekoracyjny w ogrodach, parkach czy na placach.

Od czego zależy cena tony żwiru? – Wydobycie w kopalni kruszywa

Żwir budowlany tak jak inne materiały budowlane może mieć różną cenę. W przypadku żwiru cena może zależeć przede wszystkim od:

  1. Rodzaju żwiru – cena może się różnić w zależności od rodzaju kruszywa. Inna będzie cena żwiru płukanego, a inaczej kosztuje kruszywo grube.
  2. Lokalizacji – cena materiału może się różnić w zależności od tego gdzie znajduje się kopalnia kruszywa, w której jest wydobywany.
  3. Dostępności – cena może wzrosnąć, gdy żwir jest trudno dostępny, a popyt jest stosunkowo wysoki.
  4. Wielkości zamówienia – zamówienie większej ilości żwiru może obniżyć cenę za tonę w porównaniu do mniejszych zamówień.
  5. Kosztów transportu – gdy konieczny jest daleki transport kruszywa, cena może wzrosnąć.
  6. Czystości żwiru – gdy lepszej jakości jest asortyment, cena może być wyższa.

Warto zaznaczyć, że ceny żwiru mogą się różnić w zależności od regionu, dlatego też konieczne jest dokładne zbadanie lokalnego rynku, aby określić koszty związane z zakupem i transportem żwiru.

Żwir płukany, tłuczeń, kruszywo – poznaj ofertę firmy Szczucki

W naszej firmie oferujemy kilka rodzajów żwiru budowlanego. Znajdziesz tu zarówno kruszywo drobne jak i grube. Wiele różnych rodzajów żwiru sprawia, że zaopatrzysz się u nas niezależnie od tego, jakie inwestycje aktualnie realizujesz. 

Oferujemy takie kruszywa jak:

  • Piasek
  • Żwir
  • Kruszywo
  • Otoczaki
  • Tłuczeń 

Zamawiając większe ilości materiału, możesz liczyć na dobrą cenę transportu kruszywa.

Ile kosztuje tona żwiru? – Podsumowanie

Tona netto kruszywa może kosztować bardzo różnie. Wpływa na to bardzo wiele czynników. Aby poznać konkretną cenę brutto tony danego kruszywa, warto skontaktować się z firmą oferującą jego sprzedaż. Jeśli szukasz firmy od sprzedaży kruszywa, koniecznie skontaktuj się z nami. Oferujemy najlepsze ceny oraz najwyższej jakości żwir i inne materiały sypkie. Napisz do nas lub zadzwoń, by poznać ofertę.

Chcesz kupić żwir do prac budowlanych? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń teraz

+48 502 164 725

…lub napisz:

biuro@szczucki.pl

Napisz do nas

Wiadomość zosała wysłana.