Koparka wykonująca przygotowanie działki pod budowę domu w ciągu dnia

Przygotowanie terenu pod budowę domu

Marzenia już się spełniają, a nam pozostaje pogratulować posiadaczom działki budowlanej! Kolejnym etapem jest wybranie projektu domu oraz jego zgłoszenie. Gdy otrzymamy decyzję o pozwoleniu na budowę, możemy przystąpić do robót ziemnych.

Prace ziemne składają się z kilku etapów takich jak: wycinka drzew i krzewów, wyrównanie terenu, wyznaczenie miejsca do przechowywania materiałów budowlanych oraz wykop pod fundament. Poniżej opisano każdą z usług.

Etap I – Wycinka drzew oraz krzewów

Gdy działka porośnięta jest przez krzewy lub drzewa często okazuje się, że konieczne jest ich wycięcie. Zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie przyrody z dnia 1 stycznia 2017 r., właściciele działki mogą dokonać wycinki bez zezwolenia od odpowiednich podmiotów. Usunąć więc ze swojej działki można drzewa:

  • o obwodzie pnia 100 cm, mierzonym na wysokości 130 cm (w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca, wszystkich odmian klonu, platanu oraz robinii),
  • o obwodzie pnia 50 cm, mierzonym na wysokości 130 cm (w przypadku pozostałych gatunków drzew).

Etap II - Wyrównanie terenu

Do wyrównania działki służy koparko-ładowarka. Średni koszt wynajmu maszyny wynosi około 90,00 zł za godzinę pracy. Sprzęt budowlany zbiera wierzchnią warstwę ziemi urodzajnej zwanej humusem. W zależności od powierzchni działki, zbiera materiał na osobną pryzmę lub w przypadku braku miejsca, humus musi zostać wywieziony.

Etap III - Wyznaczenie miejsca na działce do składowaniu materiałów budowlanych

Według Prawa budowlanego wszystkie materiały budowlane, które znajdują się na terenie budowy muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Nie mogą stanowić zagrożenia dla innych osób oraz nie mogą wykraczać poza granice działki. Dodatkowo należy o nie zadbać, aby nie zostały zniszczone przez działanie czynników atmosferycznych. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup lub wynajęcie blaszanego garażu, który musi być usytuowany na wypoziomowanym, utwardzonym oraz odwodnionym terenie.

Etap IV – Wykop pod fundament

Końcowym etapem przygotowania działki pod budowę jest wykop pod fundament. Jest to niezwykle istotna część budowy. Wszelkie błędy, między innymi przegłębienie wykopu, mogą mieć negatywny wpływ na budowę, a także na zgodność z projektem. Idealnie w tego typu robotach w ziemi sprawdzi się koparka gąsienicowa. Koszt wynajęcia sprzętu budowlanego wynosi około 150,00 zł za godzinę pracy. Wykop pod fundament nie powinien odbywać się w deszczowe dni, gdyż grozi to osunięciem terenu.

Profesjonalna firma z największą starannością zajmie się realizacją robót ziemnych Twojej inwestycji. Służymy wsparciem, a także gwarantujemy terminowość, aby budowa domu była dobrym wspomnieniem, bez zbędnych przeszkód i problemów. Roboty ziemne realizowane przez nasz zespół przyczyniają się do wzorowego posadowienia domu a zasada, którą się kierujemy mówi: „Im dokładniej zostaną przeprowadzone wszystkie roboty, tym dom będzie bezpieczniejszy.”

Planujesz budowę domu? Szukasz firmy, która przygotuje działkę pod budowę? Wykonujemy tego typu roboty ziemne!

Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy Ci zaproponować.

Masz pytania?

Zadzwoń teraz

+48 502 164 725

…lub napisz:

biuro@szczucki.pl

Napisz do nas

Wiadomość zosała wysłana.