Tłuczeń cena za wywrotkę – Jaka jest cena tłucznia za tonę?

Roboty ziemne podczas prac drogowych czy dekoracyjnych często wymagają użycia tłucznia np. tłucznia bazaltowego, klińca czy innych rodzajów kruszywa budowlanego. Kupno tego typu materiałów sypkich może odbywać się na tony lub na wywrotki. Jaka jest cena tłucznia za wywrotkę, a jaki cennik kruszyw za tonę? Dowiesz się z tego artykułu.

tłuczeń cena za wywrotkę

Tłuczeń cena za tonę a cena za wywrotkę

Wszelkie materiały sypkie kupowane są na tony. Jednak tona tłucznia to nie tak dużo biorąc pod uwagę, że jest to kamień, który waży dość sporo. Kupno dużej ilości tłucznia wiąże się z jego transportem wywrotką. W związku z tym cena tłucznia zmienia się. Jeśli chcesz wiedzieć, jaka cen cena tłucznia za wywrotkę musisz pomnożyć jego cenną za tonę przez ilość, jaką może wziąć wywrotka – np. 20t w przypadku wywrotek średnio ciężkich. Do tego dochodzi również cena transportu kruszywa. Im dalej należy zawieźć tłuczeń, żwir lub piasek tym jego cena rośnie.

Kliniec tłuczeń kolejowy – tłuczeń drogowy

Ceny kruszyw mogą się różnić w zależności od rodzaju kruszyw budowlanych. Kliniec to rodzaj kruszywa drogowego, który charakteryzuje się ostrymi krawędziami, które jak sama nazwa wskazuje, klinują się, tworząc zwartą frakcję. Wykorzystuje się go do wykonywania nasypów czy do utwardzenia terenu pod budowę dróg. Ceny kruszyw drogowych za wywrotkę to ok. 1000 zł bez transportu.

Tłuczeń granitowy

Kruszywo granitowe w przeciwieństwie do drogowego wykorzystuje się raczej w celach dekoracyjnych. Posiada ono ładniejszy wygląd i można nim wysypać taras, ścieżki na działce czy parking. Grys granitowy jest jednak znacznie droższy od innych rodzajów kruszyw budowlanych. Kruszywo granitowe frakcji 0-32 mm może kosztować nawet 2500 zł.

Tłuczeń betonowy

Tłuczeń betonowy to materiał, który znajduje zastosowanie głównie w różnorodnych podbudowach, takich jak drogi dojazdowe, parkingi, place oraz do umocnienia nawierzchni. Jego unikalne właściwości pozwalają na wykorzystanie go w wielu praktycznych zastosowaniach.

Wyróżnia go przede wszystkim wysoka trwałość oraz odporność na ściskanie, co sprawia, że jest idealnym wyborem do konstrukcji, gdzie wymagane są materiały o dużym stopniu wytrzymałości. Tłuczeń betonowy doskonale radzi sobie również z odprowadzaniem wody, co jest szczególnie istotne przy budowie nawierzchni drogowych i parkingów, gdzie skuteczne odprowadzanie wody zapobiega powstawaniu kałuż i ogranicza ryzyko uszkodzeń nawierzchni w wyniku działania warunków atmosferycznych.

Cena netto z wywrotkę tłucznia betonowego frakcja 0-32 mm lub frakcja 40-60mm to ok. 700-1000 zł

Tłuczeń ceglano-betonowy

Tłuczeń ceglano-betonowy to materiał sypki podobnego pochodzenia co betonowy jednak o innym składzie zawierającym również cegłę. Inny skład zmienia poniekąd jego właściwości, przez co mniej nadaje się do wykorzystania podczas robót ziemnych jako podbudowa pod bardziej eksploatowane miejsca. Cena takie tłucznia za wywrotkę to ok. 500 zł.

Sprzedaż i transport kruszyw – gdzie kupić kruszywo drogowe?

Szukasz firmy, gdzie mógłbyś zamówić kliniec, tłuczeń, żwir, otoczak i wiele innych rodzajów materiałów sypkich budowlanych? Jeśli chcesz poznać dokładne ceny zakupu kruszyw oraz koszt transportu zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. W firmie Szczucki specjalizujemy się w sprzedaży i transporcie kruszywa oraz w robotach ziemnych z wykorzystanie tego typu materiałów sypkich budowlanych.

Chcesz kupić materiał budowlany? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy dobiorą do Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zadzwoń teraz

+48 502 164 725

…lub napisz:

biuro@szczucki.pl

Napisz do nas

Wiadomość zosała wysłana.