Zdjęcie przedstawiające maszynę budowlaną - koparko-ładowarkę

Usługi koparko-ładowarką

Koparko-ładowarka jest niezawodnym sprzętem budowlanym, która użytkowana jest na prawie każdej budowie. Można ją wyposażyć w szereg różnych łyżek, dzięki czemu jest najbardziej uniwersalną maszyną. Sprawdź, jakie możliwości daje koparko-ładowarka!

Koparko-ładowarka – kilka zdań o maszynie

Koparko-ładowarka jest maszyną budowlaną, która służy do urabiania gruntów. Posiada podwozie kołowe. Stosowana jest w przemyśle budowlanym, transportowym i górniczym, ponieważ łączy w sobie funkcję koparki, a także ładowarki. Plac budowy jest trudny do wyobrażenia bez koparko-ładowarki. Do jej cech charakterystycznych należy stabilność, wytrzymałość i odporność na obciążenia dynamiczne. Układ koparkowy posiada wysięgnik teleskopowy co oznacza, że może obracać się o 180 stopni. Ma dość znaczną siłą wyrywającą i duży udźwig. Jej koszt jest duży, ale warto skorzystać z usługi wynajmu maszyn budowlanych.

Maszyna składa się z trzech głównych elementów, takich jak:

 • układ roboczy –koparkowy i ładowarkowy;
 • podwozie – rama spoczywająca na dwóch mostach napędowych;
 • nadwozie – kabina operatora, która zamontowana jest do ramy, zbiorniki oleju i paliwa, błotniki, silnik, podest roboczy.

Usługi koparko-ładowarką

Koparko-ładowarka służy do robót ziemnych. Wykorzystuje się ją do odspajania, ładowania oraz usuwania urobku. Układ roboczy pozwala na oddzielenie urobku od gruntu, a także na jego załadunek i transport. Głównie używana jest w branży budowlanej – w pracach przygotowawczych oraz porządkowych. Można również spotkać ją w gospodarstwach rolnych. Koparko-ładowarka przypomina swoją konstrukcją traktor.

Za pomocą koparko-ładowarki można wykonać takie prace jak: wykopy pod fundamenty oraz wszelkie instalacje, a także przygotowanie terenu pod inwestycję. Maszyna budowlana pozwala na przebieg prac w wyjątkowo precyzyjny sposób.

Koparko-ładowarka i jej osprzęt:

 • łyżki (podsiębierne, dzielone, wieloczynnościowe),
 • lemiesze,
 • widły,
 • odśnieżarki,
 • zamiatarki,
 • workownice,
 • frezarki,
 • wiertnice.

Zalety wynajmu koparko-ładowarki

Wszechstronność, uniwersalność oraz produktywność to największe zalety koparko-ładowarki. Dodatkowo maszyna posiada takie cechy charakterystyczne jak:

 • niski koszt eksploatacji i zarazem niski koszt wynajmu,
 • efektywność pracy na budowie,
 • brak negatywnego wpływu na środowisko.

Koparko-ładowarka sprawdzi się na każdej budowie. Obniża koszt prac budowlanych dzięki wyposażeniu w różny osprzęt.

Dlaczego warto zlecić nam wynajem koparko-ładowarki?

Nasza firma specjalizuje się we wszelkich pracach ziemnych. Spore doświadczenie pozwoliło uzyskać wysoki standard usług. Jesteśmy w posiadaniu trzech koparko-ładowarek niezawodnej marki JCB. Wynajem koparko-ładowarek przełoży się na skuteczną i szybką pracę, a doświadczeni operatorzy wykonają prace z zakresu: niwelacji terenu, zasypywania ław fundamentowych, wykopów, pogłębiania oraz czyszczenia rowów, załadunku i rozładunku materiałów budowlanych, prac porządkowych na budowie, itp.

Koszt wynajmu koparko-ładowarki

Cena za wynajem koparko-ładowarki wynosi około 100,00 zł za godzinę pracy. Stawka uzależniona jest od rodzaju wykonywanych robót, czasu pracy, a także od miejsca budowy.

Co dają uprawnienia na koparko-ładowarkę?

Zastanawiasz się czy zostać operatorem koparko-ładowarki? Praca maszyną wymaga precyzji oraz dobrej znajomości sprzętu. Aby zostać operatorem koparko-ładowarki należy ukończyć 18 lat, posiadać aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu oraz ukończyć kurs, który obejmuje teorię i zajęcia praktyczne. Uprawnienia na koparko-ładowarki upoważniają do obsługi maszyn typu koparko-ładowarka wszystkich typów w ramach klasy III.

Maszyny budowlane to aktualnie konieczne i nieocenione wsparcie na każdym placu budowy. Koparko-ładowarka ma szczególne znaczenie, ponieważ dzięki niej praca jest znacznie szybsza, łatwiejsza oraz bezpieczniejsza. W swojej ofercie posiadamy koparko-ładowarki w różnym osprzętem. Zapraszamy do współpracy!

Jesteś zainteresowany wynajmem koparko-ładowarki? Zajrzyj do naszej oferty wypożyczenia sprzętu budowlanego lub skontaktuj się z nami teraz

Masz pytania?

Zadzwoń teraz

+48 502 164 725

…lub napisz:

biuro@szczucki.pl

Napisz do nas

Wiadomość zosała wysłana.